ارسال شده در تاریخ: 25 آذر 1389
زبان فرانسه

            

دوره ها و متدهای آموزشی فرانسه

     

موسسه حافظ وجهان علم

کودکان ، نوجوانان ، بزرگسالان (فشرده، عادی)

کلاس های خاص

 آمادگی آزمونهای: 

TCF(Québec- public) - TEF-DELF 

فیلم ،مکالمه و نامه نگاری(به زبان فرانسه)

دپارتمان فرانسه  آموزشگاه های حافظ و جهان علم برای هر گروه سنی متد و کتاب مطابق با آن مقطع سنی را در نظر گرفته شده است.

دپارتمان تخصصی بزرگسالان

دوره و متد آموزشی بزرگسالان

یکی از معتبرترین و جذاب ترین متد های آموزش زبان فرانسه، Le nouveau taxi است كه براي گروه های سني بزرگسالان در نظر گرفته شده است. اين مجموعه همراه با سي دي صوتي و تصويري با كيفيت بسيار بالا، كه زبان فرانسه را گام به گام ازمبتدي تا پيشرفته به طور سريع و بسيار موثر به زبان آموزان آموزش خواهد داد، ارائه می شود. آنچه اين روش آموزشی را از ديگر متدهاي آموزشي متمايز مي‌سازد، آن است كه به صورت ساده و روان و به طور همزمان بر چهار مهارت زباني تكيه دارد و زبان آموز علاوه برآنكه بعد از به پايان رساندن كتاب اول، به راحتي قادر به صحبت كردن است بلكه اين توانايي را نيز دارد تا نامه و يا متني را به زبان فرانسه بنويسد و يا متني نه چندان راحت را به زبان فرانسه بفهمد و مكالمات روزمره فرانسویان را با لهجه اي كاملأ صحيح بكار برد. در اين متد، زبان آموزان هستند كه نقش اصلي را در كلاس ايفا مي كنند، و اكثر فعاليت‌هاي كلاسي، گروهي خواهد بود در نتيجه مكالمه ی زبان آموزان روز به روز تقويت مي‌شود. ناگفته نماند كه اين روش آموزشي براي زبان آموزاني كه قصد مهاجرت به كشورهاي فرانسه زبان را دارند، متدي بسيار مناسب خواهد بود. به اين منظور‌، موسسهٔ جهان علم  با همکاری اساتید مجرب و مسلط به زبان فرانسه درصدد جلب رضايت هرچه تمام تر زبان آموزان محترم مي باشد. قابل توجه است كه در پايان هر 120 ساعت، گواهي معتبری به زبان آموز ارائه مي گردد كه از سوي سفارت فرانسه داراي ارزش قانوني و قابل ترجمه مي‌باشد.
این مجموعه در 3 جلد به صورت بسيار اصولی طراحي و تنظيم شده است، به طوری كه هر جلد آن در برگيرنده ی يكي از سطوح بین المللی (A1/A2-B1) آموزش زبان فرانسه می باشد و  پس از پایان جلد سوم کتاب  Le nouveau taxi ، برای سظح B2 کتاب Edito  در نظر گرفته شده است.

دوره آموزش زبان فرانسه مخصوص بزرگسالان  

مقطع

کتاب آموزشی

سطح

فصول

 

Niveau

Elémentaire

Le nouveau taxi 1

NE1

Leçon 1-8

 

 

A1

Le nouveau taxi 1

NE2

Leçon 9-16

Le nouveau taxi 1

NE3

Leçon 17-24

Le nouveau taxi 1

NE4

Leçon 25-32

Le nouveau taxi 1&2

NE5

Leçon 33-36

Leçon 1-4 taxi 2

 

Niveau

Pré-Intermédiare

Le nouveau taxi 2

NPI 1

Leçon 5-12

 

 

A2

le nouveau taxi 2

NPI 2

Leçon 13-20

Le nouveau taxi 2

NPI 3

Leçon 21-28

Le nouveau taxi 2

NPI 4

Leçon 29-36

 

مقطع

متد

سطح

فصول

 

Niveau

Intermédiare

Le nouveau taxi 3

NI 1

Leçon 1-8

 

 

 

 

B1

Le nouveau taxi 3

NI 2

Leçon 9-16

Le nouveau taxi 3

NI 3

Leçon 17-24

Le nouveau taxi 3

NI 4

Leçon 25-32

Le nouveau taxi 3

NI 5

Leçon 33-40

Le nouveau taxi 3

NI 6

Leçon 41-48

Niveau

Avancé

Edito

NA 1

Unité 1-2

 

 

B2

Edito

NA 2

Unité 3-4

Edito

NA 3

Unité 5-6

Edito

NA 4

Unité 7-8

Edito

NA 5

Unité 9-10

دپارتمان تخصصی نوجوانان

زبان آموزان 17-12 سال میتوانند زبان فرانسه را از سطح صفر شروع کنند. آنها قادر خواهند بود تا زبان فرانسه خود را تا سطح پیشرفته مخصوص این رده سنی ارتقاء دهند. متد در نظر گرفته شده برای این رده سنی Le Mag می باشد. این متد دارای سه جلد است که جلد اول و دوم در چهار ترم آموزشی و کتاب سوم در سه ترم تدریس میشود. محتوای درسی این متد کاملا متناسب با این رده سنی است و دارای جذابیت های بالایی می باشد زبان آموزان این رده سنی می توانند پس از اتمام هر کتاب در آزمون Delf junior  شرکت نمایند.

 دپارتمان تخصصی کودکان

این دوره مخصوص کودکان 7 تا 12 سال میباشد. متد در نظر گرفته شده برای این گروه Alex et zoé  میباشد. این متد آخرین متد آموزشی مخصوص این رده سنی است که در سه سطح ابتدایی متوسط و پیشرفته در ایران تدریس میشود. این دوره شامل 3 کتاب و هر کتاب در سه ترم تدریس میشود. زبان آموزان پس از گذراندن هر کتاب می توانند در آزمون Delf prim شرکت نمایند.

گروه تخصصی زبان فرانسه مقطع سنی خردسالان، کودکان و نوجوانان در نظر دارد با آموزش صحیح و مطابق با مدرنترین سیستم های اروپایی و با تکیه بر جدیدترین متدهای آموزشی زبان آموزان را جهت اخذ دیپلم بین المللی و دائمی Delf primبرای کودکان 12-8 سال و Delf juniorبرای نوجوانان 16-12 سال که دفتر فرهنگی سفارت فرانسه برگزار می گردد، آماده سازد. متقاضیانی که تا حدی با زبان فرانسه آشنایی دارند لازم است با وقت قبلی در آزمون تعیین سطح شفاهی شرکت نمایند.

زبان فرانسوی, از زیباترین و غنی ترین زبانهای خارجی و یک وسیله ی مطمئن ارتباطی در سطح جهان است . فراگیری زبان فرانسه یادگیری زبانهای دیگر از جمله اسپانیایی و ایتالیایی را آسان می سازد همچنین به دلیل وجود واژگان مشترک بسیلر بین زبان فرانسه و انگلیسی فراگیری این زبان را نیز آسان می سازد. فرانسه زبان مادری میلیون ها شهروند فرانسوی ، سوئیسی ، بلژیکی ، کانادایی و آفریقایی است. ادبیات فرانسه با صدها شاعر و نویسنده تراز اول ، مورد توجه پژوهندگان سراسر دنیاست. فرا گرفتن این زبان دشوار نیست. روستازاده سه ساله ی فرانسوی آن را بکار میگیرد . شما هم میتوانید با اندکی صرف وقت و برنامه منظم این زبان را یاد بگیرید.

      زبان فرانسه يك زبان بسيار رومانتيك و شاعرانه است و بر خلاف اكثر زبانهاي ديگر داراي لحني خوش و آهنگين در هنگام شنيدن و صحبت كردن مي باشد

کشور فرانسه از سابقه پژوهشی ، توسعه فناوری و خلاقیت فرهنگی در بالاترین سطح جهانی بهره می گیرد. هرساله کشور فرانسه حدوداً میزبان 260000 دانشجوی خارجی است. کشور فرانسه دارای 350مرکز آموزش عالی دولتی و خصوصی است. دارای 83 دانشگاه و 200 مدرسه عالی مهندسی و 200 مدرسه عالی مدیریت بازرگانی و 120 مدرسه عالی دولتی هنر و 20 مدرسه معماری است.

فرانسه رتبه سوم را در پذیرش دانشجویان خارجی در جهان داراست. تحصیل در دانشگاههای فرانسه رایگان است.

نظام آموزشی دانشگاهی فرانسوی :

لیسانس،مستر ، دکتری

نظام دانشگاهی فرانسه هماهنگ با برنامه آموزشی مشترک با دیگر کشورهای اروپایی برنامه ریزی شده است . در فرانسه آموزش دانشگاهی براساس نیمسال سازماندهی و سال تحصیلی از دو نیمسال تشکیل شده است که تقویم آن به شکل زیر است:

نیمسال اول : از ابتدای اکتبر تا پایان ژانویه

نیمسال دوم : از ابتدای فوریه تا پایان ماه می

هر نیمسال تحصیلی دارای 30 واحد اعتباری است.

مدرک لیسانس شامل 6 نیمسال و جمعاً 180 واحد اعتبار

مدرک مستر: شامل 4نیمسال و 120 واحد اعتبار

آموزش زبان فرانسه :

میزان تسلط به زبان فرانسه با 6 سطح آموزشی ارزیابی میشود که به شرح ذیل است:

سطح A1:مبتدی                سطحA2  :نیمه مبتدی

سطح B1  : متوسط              سطحB2: متوسط یشرفته

 سطح C1:پیشرفته             سطح C2 : تسلط کامل

برای تحصیل در رشته های علمی مهندسی توصیه میشود حداقل سطح B1 اما برای تحصیل در رشته های علوم انسانی حداقل سطحB2 گذرانده شود.

مدارک زبان :برای ارزشیابی میزان آشنایی به زبان فرانسه چندین آزمون وجود دارد . غالباً برای ورود به دانشگاههای فرانسه گذراندن مدرک یکی از این سه آزمون خواسته میشود:

TCF : Test de Connaissance du Français

TEF : Test d'Evaluation de Français

DELF: Diplôme d'Etudes en langue Française

سایتهای اطلاع رسانی در زمینه تحصیل در فرانسه

http://www.campusfrance.org

http://www.ambafrance-teheran-culture.com

سایتهای آموزش زبان فرانسه:

http://www.fle.fr

http://www.lelefrancaiseniran.com

http://www.qualitefle.fr

http://www.bonjourdefrance.com

http://www.lexiquefle.free.fr

http://www.phonetique.free.fr

مدارک زبان:

http://www.ciep.fr

http://www.fda.ccip.fr

تلفن تماس بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران

                                            44-43-41/66705040-021

مدرکTCF  کبک :

این امتحان مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت به ایالت کبک کشور کانادا را دارند. دارای دو مهارت اجباری درک شنیداری و تولید گفتاری است.داوطلبان حتماً باید سطحB2  را کسب کنند تا حداقل امتیاز را کسب نمایند. هر کدام از مهارتها 5امتیاز دارد . این امتحان در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران و معمولاً در پایان هر ماه برگزار میشود.

TCF général:

این امتحان مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه و مقاطع تکمیلی را دارند ( کارشناسی ارشد و دکتری ) . دارای مهارتهای اجباری درک شنیداری،، درک مطلب و گرامر و واژگان می باشد. این آزمون در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران و معمولاً هر دو ماه یکبار انجام میشود.

TCF DAP:

این آزمون مخصوص افرادی است که قصد ورود به سیستم دانشگاهی فرانسوی را از ابتدا دارند و دارای مدرک پیش دانشگاهی و کاردانی هستند. این آزمون دارای مهارتهای اجباری درک شنیداری و درک مطلب و گرامر و واژگان و تولید نوشتاری است.این آزمون فقط سالی یکبار و معمولاً اواخر بهمن ماه در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران انجام میشود.

 امتحانات DELF:

 مدرک رسمی است که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. وزارت آموزش ملی فرانسه این مدارک را جهت گواهی توانایی و تسلط به زبان فرانسه داوطلبانی که فاقد مدارک دبیرستانی یا عالی فرانسوی هستند اعطا می کند. این مدرک محدویت زمان اعتبار ندارد و افراد دارای Delf B2 از هرگونه آزمون زبان فرانسه برای ورود به دانشگاههای فرانسه معاف هستند.امتحاناتDELF  چهار توانایی زبان شناختی را ارزیابی میکنند:   درک مفاهیم شنیداری، فهم مفاهیم نوشتاری ، بیان شفاهی و بیان نوشتاری.

این امتحانات دارای چهار سطحA1  و A2و B1و B2می باشد. داوطلب قبل از شرکت در امتحان یکی از سطوح را انتخاب و در آزمون شرکت میکند. این آزمون دارای هر 4 مهارت زبانی ( اجباری ) می باشد. هر مهارت دارای 25 نمره است که داوطلب باید حداقل نمره 50 از 100 را کسب نماید تا مدرک DELF  را کسب نماید.

 ( داوطلب نباید در هیچ یک از مهارتها کمتر از 5 را کسب کرده باشد.)  این مدرک جهت ادامه تحصیل در دانشگاهها ی فرانسه در مقاطع تحصیلات تکمیلی استفاده میشود .

کلاسهای آمادگی آزمون TCFQکبک: 12جلسه کلاسهای آمادگی آزمون TCF général: 21 جلسه

کلاسهای آمادگی آزمون TCF DAP: 30جلسه

کلاسهای آمادگی آزمون DELF: برای هرسطح 12جلسه ( یعنی برای سطح A1, A2,B1,B2  هر کدام 12جلسه و هرکدام از مهارت ها 3جلسه )

با توجه به سابقه طولانی اين مركز در ارائه اين زبان و همكاري  مدرسينی با تحصيلات حداقل فوق ليسانس  توجه علاقمندان زيادی را به مركز جلب نموده است.

علاقمندان به اين زبان از سطح پايه كلاس را شروع و تا سطوح قابل قبول ادامه ميدهند. گواهی های صادر شده پس از اتمام هر دوره جهت مهاجرت يا پذيرش در دانشگاههای خارج از ايران قابل قبول و نياز به ترجمه ندارد.

اسامی اساتيد فرانسه:

دکتر مهران ترابیان (مدیرگروه) تحصیلات: دکتری زبان و ادبیات فرانسه - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد

تینا رجبی خامسی تحصیلات : کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فرانسه

سپیده همایونی راد تحصیلات : کارشناسی ارشد زبان و  ادبیات فرانسه

فرزانه هادی تقی تحصیلات : کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فرانسه

تکتم ابراهیمی زاده ابریشمی تحصیلات: کارشناسی ارشد ادبیات فرانسه

مهرنوش اردشیری تحصیلات : کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فرانسه

دکتر حمیده لطفی نیا تحصیلات: دکتری فرانسه

نادیا خانعلی زاده تحصیلات: کارشناسی ارشد

پریسا طاهری : دانشجوی کارشناسی ارشد فرانسه

تینا ملکی نیا: دانشجوی کارشناسی ارشد فرانسه

زبان آموزان میتوانند در صورت داشتن اطلاعات زبان فرانسه برای رزرو زمان تعیین سطح کلیک نمایند

برای دیدن برنامه کلاسی کلیک نمائید

تاریخ آخرین ویرایش: 2 خرداد 1397 - 12:10:53
اقدام کننده: تیم پشتیبانی
تعداد مشاهده: 10328